Rolety

Szycie rolet na wymiar

Rolety rzymskie, oraz ich bardziej dekoracyjna odmiana, rolety austriackie, zajmują szczególne miejsce w naszej ofercie. Od lat szyjemy rolety przeznaczone do montażu w różnych systemach i na różnych mechanizmach, współpracujemy także z wrocławskim producentem mechanizmów roletowych Lema™.

Jako niezależna pracownia mamy dostęp do szerokiej gamy tkanin, elementów montażowych i akcesoriów różnych producentów, możemy więc zaproponować naszym klientom nie spotykane gdzie indziej możliwości aranżacyjne. Na zamówienie szyjemy rolety dostosowane do najbardziej unikalnych wymagań, oraz montujemy je w miejscach, w których niemożliwe byłoby użycie tradycyjnych zasłon, np. na ukośnych oknach poddaszowych.

Przykładowe rodzaje rolet rzymskich

  1. Roleta rzymska z tunelami z przodu i z tyłu.
  2. Roleta rzymska ze szprosami pod taśmą.
  3. Roleta rzymska z pionowymi taśmami.
  4. Roleta rzymska kaskadowa z tunelami (podwójna fałda).
  5. Roleta rzymska z ozdobną taśmą.
  6. Roleta rzymska wykończona u dołu gipiurą.

Roleta rzymska z tunelami z przodu lub z tyłu Roleta rzymska ze szprosmai pod taśmą Roleta rzymska z pionowymi taśmami z przodu Roleta rzymska kaskadowa z tunelami, podwójna fałda Roleta rzymska z ozdobną taśmą Roleta rzymska wykończona u dołu gipiurą

Czym są rolety rzymskie

Rolety rzymskie są rodzajem dekoracji okiennej, która przy podnoszeniu zwija się w regularne, poziome fałdy. Zwijanie i rozwijanie rolety rzymskiej odbywa się za pomocą systemu linek lub łańcuszków, możliwe jest także zainstalowanie zdalnie sterowanego systemu elektrycznego.

Zalety rolet rzymskich

  • praktyczne w eksploatacji (mała powierzchnia tkaniny ułatwia pranie i prasowanie)
  • funkcjonalne (w zależności od tkaniny mogą pełnić rolę firanki lub zasłony)
  • wiele opcji montażu (do okna, także ukośnego, ściany lub sufitu)